Вартість безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг) ФОПом включається до складу доходу.

Фахівці Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що відповідно до п. 177.2 ст. 177 Розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), об’єктом оподаткування є чистий оподатковуваний дохід, тобто різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) i документально підтвердженими витратами, пов’язаними з господарською діяльністю такої фізичної особи - підприємця.

09:30 03.11.2021

До уваги платників податків, які не повідомили контролюючі органи про об’єкти оподаткування.

Головне управління ДПС в Рівненській області звертає увагу платників податків, які використовують найману працю фізичних осіб та не повідомили контролюючі органи про об’єкти оподаткування.

09:27 03.11.2021

Декларування неоподаткованих активів в рамках податкової амністії.

У Дубенській ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області інформують, що набув чинності Закон України від 15.07.2021 № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

08:53 01.11.2021

Чи необхідно спадкоємцям подавати заяву про відмову від спрощеної системи оподаткування, звітність та сплачувати ЄП у разі смерті ФОП – платника ЄП.

Фахівці Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що згідно з п. 299.1 ст. 299 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) реєстрація cуб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.

16:50 18.10.2021

Перереєстрація неприбуткової організації при внесенні змін до установчих документів та як при цьому подається заява і установчі документи до контролюючого органу.

Дубенський відділ камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації, внесення змін до її установчих документів (або установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких діє неприбуткова організація відповідно до закону) до контролюючого органу подається реєстраційна заява з позначкою «зміни», до якої додаються копії документів відповідно до п. 6 Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру (далі – Порядок). Заява та копії документів повинні бути подані протягом 10 календарних днів з дня державної реєстрації таких змін, а у разі, коли державна реєстрація змін не здійснюється, протягом 10 календарних днів з моменту виникнення зазначених у п. 14 Порядку обставин.

16:47 18.10.2021

Чи має право юридична особа у разі самостійного виявлення помилок уточнити показники у раніше поданій звітності, після внесення запису про припинення діяльності до ЄДР.

Дубенська ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області  повідомляє, що відповідно до п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

16:47 18.10.2021

При поданні одноразової (спеціальної) добровільної декларації ФО має додавати документи, що підтверджують суму коштів, розміщених на рахунках у банках України.

Фахівці Дубенської ДПІ Головного управління ДПС у Рівненській області нагадують, що  у період з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року триває період одноразового  (спеціального) добровільного декларування, яке  передбачає сплату збору з одноразового  (спеціального) добровільного декларування.

14:52 13.10.2021

Чи може бути платником єдиного податку третьої групи юридична особа, яка здійснює видобуток корисних копалин, у тому числі для забезпечення власних потреб.

Дубенський відділ камеральних перевірок управління з питань виявлення та опрацювання податкових ризиків Головного управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що відповідно до п.п. 14.1.91 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі - ПКУ) корисні копалини – природні мінеральні утворення органічного і неорганічного походження у надрах, у тому числі будь-які підземні води, а також техногенні мінеральні утворення в місцях видалення відходів виробництва та втрат продуктів переробки мінеральної сировини, які можуть бути використані у сфері матеріального виробництва і споживання безпосередньо або після первинної переробки.

14:52 13.10.2021

Особливості оподаткування ПДФО та за якою ознакою доходу відображається в додатку 4ДФ до Розрахунку вартість подарунків не в грошовій формі, отриманих фізичною особою від юридичної особи або ФОП.

Фахівці Дубенського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що оподаткування доходів фізичних осіб регламентується розд. IV Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ), відповідно до п.п. 163.1.1 п. 163.1 ст. 163 якого об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід.

14:51 13.10.2021