A A A K K K
для людей із порушенням зору
Семидубська громада
Рівненська область, Дубенський район

Новини

Дата: від до Скинути

Встановлення факту смерті.

Виникнення чи припинення прав та обов’язків у осіб пов’язане із настанням певних юридичних фактів та подій. Такими подіями та фактами є, зокрема, народження дитини, усиновлення, укладення шлюбу, смерть тощо. Відповідні факти та події підтверджуються документами, які видаються уповноваженими органами та установами. Відомості про народження фізичної особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть підлягають обов’язковому внесенню до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та Єдиного державного демографічного реєстру у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану». Нажаль через війну, на сьогоднішній день актуальним є питання оформлення свідоцтв та реєстрації факту смерті особи на території України, яка законодавчо закріплена як тимчасово окупована, до якої віднесено частину території України. 07 травня 2022 року набрав чинності Закон України від 21 квітня 2022 року № 2217-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання правового режиму на тимчасово окупованій території України», яким зокрема внесенно зміни до частини третьої статті 9 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», відповідно до якої будь-який акт (рішення, документ), виданий органами та/або особами, передбаченими частиною другою цієї статті, є недійсним і не створює правових наслідків, крім документів, що підтверджують факт народження, смерті, реєстрації (розірвання) шлюбу особи на тимчасово окупованій території, які додаються до заяви про державну реєстрацію відповідного акта цивільного стану. Однак, є багато випадків коли не було або немає можливості отримати будь-який документ, в такому разі доказами, що підтверджують викладені заявником обставини можуть бути, письмові свідчення очевидців, фото з місця поховання, тощо. Якщо поданий документ не надає можливості зареєструвати смерть в органі державної реєстрації актів цивільного стану, для розгляду справи про встановлення факту смерті у суді відділ державної реєстрації актів цивільного стану на прохання заявника складає письмову відмову у проведенні державної реєстрації смерті, у якій викладає причини неможливості проведення такої реєстрації.

10:01 12.09.2022

Особливості заповнення декларації про майновий стан і доходи при продажі об’єктів рухомого та нерухомого майна.

Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу громадян, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається, зокрема, частина доходів від операцій з майном, розмір якої визначається згідно з положеннями статей 172 та 173 Податкового кодексу України (далі – ПКУ). Це передбачено п.п. 164.2.4 п. 164.2 ст. 164 ПКУ.

10:00 12.09.2022

Порядок скасування реєстрації ПРРО.

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що Порядок застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі – ПРРО) регулюється Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 23.06.2020 № 317 (далі – Порядок № 317) зі змінами та доповненнями.

09:59 12.09.2022

Податкова знижка в зв’язку з переобладнанням транспортного засобу.

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що згідно з п.п. 166.3.7 п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ, або у вигляді дивідендів, крім сум дивідендів, які не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, такі фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку у зв’язку із переобладнанням транспортного засобу, що належить платникові податку, з використанням у вигляді палива моторного сумішевого, біоетанолу, біодизелю, стиснутого або скрапленого газу, інших видів біопалива.

09:58 12.09.2022

Сплачуй податки правильно!

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що положеннями статей 266, 267, 286 Податкового кодексу України передбачено право фізичних осіб - платників податку на майно (податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, транспортного податку, плати за землю) звернутись з письмовою заявою до контролюючого органу для проведення звірки даних, які стали підставою для визначення ним розміру податкових зобов'язань в податковому повідомленні-рішенні.

09:57 12.09.2022

Сплата орендної плати за земельні ділянки.

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що підпунктом 14.1.136 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності (далі – орендна плата) – обов’язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

11:02 05.09.2022

Пільги, які передбачені з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що згідно з п.п. 266.3.1 п. 266.3 ст. 266 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є загальна площа об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі його часток.

11:00 05.09.2022

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь