Соціальний захист

Одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, виплачується щомісячна соціальна допомога на догляд

Урядом прийнято постанову Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 663 «Про внесення змін до Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю і державної соціальної допомоги на догляд», якою визначено порядок виплати щомісячної державної соціальної допомоги на догляд одиноким пенсіонерам, яким виповнилося 80 та більше років, та які потребують постійного стороннього догляду, у розмірі 40 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (1712грн*40%=685грн).           Допомога призначатиметься та виплачуватиметься з 1 січня 2020 року, незалежно від дати подання заяви.

09:19:32 07.08.2020

Урядом, відповідно до Закону України від 2 червня 2020 року № 646-ІХ „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб” 22 липня 2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 632 „Деякі питання виплати державної соціальної допомоги”. Згідно постанови:

09:18:49 07.08.2020

Уніфіковано порядок визначення сукупного доходу для призначення державних допомог

22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 632, якою затверджено Порядок обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї (домогосподарства) для усіх видів держаної соціальної допомоги.

09:18:23 07.08.2020

З 1 липня 2020 року змінено порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям

Згідно законодавства право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновителі, якщо у свідоцтві про народження дитини відсутній запис про батька дитини або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку державним органом РАЦС за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини, а також мати (батько) дітей у разі смерті одного з батьків, які не одержують на них пенсію у разі втрати годувальника або соціальну пенсію.

09:18:12 07.08.2020