Семидубська громада
Рівненська область, Дубенський район

АНАЛІЗ РЕГУЛЯТОРНОГО ВПЛИВУ до проекту рішення Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік»

Дата: 28.05.2021 14:26
Кількість переглядів: 430

Цей аналіз регуляторного впливу розроблений відповідно до вимог чинного законодавства, зокрема Податковим кодексом України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Законом України «Про запобігання корупції» з урахуванням методики проведення аналізу впливу регуляторного акту.

 

 

  1. Визначення та аналіз проблеми, яку передбачається розв’язати шляхом прийняття регуляторного акту.
Відповідно до Податкового кодексу України органам місцевого самоврядування надано право встановлення розміру ставок місцевих податків та зборів на території сільської ради.
Необхідність затвердження рішення  Семидубськоїської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік» обумовлено нормами Податкового кодексу України.
Проблема, яку передбачається розв'язати - це збільшення потенційних джерел надходжень до бюджету, збалансування інтересів територіальної громади та суб’єктів господарювання. Встановлення транспортного податку у відповідності до чинного законодавства.
Рішенням Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік»  затверджується положення про визначення ставки, порядку обчислення та сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради, платників податку, об’єктів оподаткування, базу та ставки податку.

 

  1. Цілі регулювання.

 

Цілями прийняття регуляторного акту є:

- дотримання норм чинного законодавства, що регулює порядок нарахування та сплати  податку на майно в частині транспортного податку ;

- збільшення надходжень до бюджету .

 

  1. Визначення та оцінка альтернативних способів досягнення встановлених цілей.

 

 - Відмова від запропонованого регулювання, тобто залишення без змін існуючої ситуації.

    - Не прийняття зазначеного рішення у новій редакції залишає існуючи ставки податку на майно в частині транспортного податку на попередньому рівні, що призведе до зменшення надходжень до бюджету.

 

  • Прийняття рішенням Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік» є єдиним можливим способом досягнення цілей вказані у п. 2 даного аналізу.

 

 

 

 

  1. Механізм та заходи, що пропонуються для розв’язання проблеми

 

Для розв’язання проблеми пропонується застосувати наступний механізм:

-    встановлення  на території  Семидубської сільської  ради  податку на майно в частині  транспортного податку;

 

  1. Можливість досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акта.

 

Прийняття рішення  Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік» дозволить забезпечити збільшення надходження коштів від податку на майно в частині транспортного податку до бюджету.
Передбачається, що платники податку на майно в частині транспортного податку, будуть неухильно виконувати вимоги запропонованого рішення, тобто в повному обсязі та своєчасно вносити податкові платежі.
 
  1. Очікувані результати прийняття регуляторного акта.

 

Нижче наведена таблиця з очікуваними результатами прийняття рішення Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік»:

 

 

СФЕРА ВПЛИВУ               ВИГОДИ                                       ВИТРАТИ                                   

Сільська рада

Дотримання норм Податкового кодексу України;
 
Прозорість дій місцевих органів влади, по встановленню чіткої процедури сплати податку;
 
Забезпеченняя надходжень до сільського  бюджету від запровадженого податку.
 
 

 Прийняття цього регуляторного акту фінансових витрат не потребує

Власники транспортних засобів

Встановлення ставок податку на майно в частині транспортного податку, офіційне оприлюднення регуляторного акту, забезпечить прозорий механізм справляння встановленого податку.
Сплата податку у встановленому обсязі

 

 

  1. Строк дії регуляторного акта.

 

Строк дії рішення Семидубської сільської ради «Про затвердження Положення та встановлення ставок із сплати транспортного податку на території Семидубської сільської ради на 2022 рік» встановлюється довгостроково, до внесення змін або до прийняття нових нормативно-правових актів.

 

  1. Показники результативності регуляторного акта.

 

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:

обсяги надходжень транспортного податку до сільського бюджету;
– кількість платників транспортного податку.
 
 
  1. Заходи за допомогою яких буде здійснюватися відстеження результативності регуляторного акта.

 

Відстеження результативності регуляторного акту буде здійснюватися відповідно до ст. 10 Закону України “Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності” шляхом застосування базового та повторного відстеження.

 

базове -  відстеження результативності регуляторного акту буде здійснено до дня набрання чинності даного регуляторного акту. 
повторне – через рік з дня набрання чинності, але не пізніше, двох років з дня набрання чинності акту.

 
Відстеження результативності даного рішення здійснюватиме фінансовий відділ сільської ради на основі офіційних даних Головного управління Державної податкової служби України в Рівненській області щодо надходження до сільського бюджету транспортного податку.

 Сільський голова                                                         Микола КОВАЛЬЧУК

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь