Аналіз регуляторного впливу рішення Семидубської сільської ради «Про встановлення ставки акцизного податку від реалізації підакцизних товарів на території Семидубської сільської ради на 2022 рік»

Дата: 28.05.2021 12:57

1.Опис проблеми

Необхідність встановлення ставок акцизного податку зумовлена потребою приведення  процедури прийняття регуляторного акту вимогам діючого законодавства. В зв’язку із внесенням змін до Податкового кодексу встановлено ставки акцизного податку.

Прийняття рішень щодо встановлення місцевих податків і зборів здійснюється відповідно до розділу ХІV Податкового кодексу України.

2.Мета та завдання регулювання

Метою регуляторного акту є встановлення на території ради ставок акцизного податку відповідно до законодавства.

Неврегульованість даного питання може призвести до зменшення надходжень до бюджету сільської ради.

Завданням запропонованого проекту рішення є встановлення розмірів ставок акцизного податку.

3.Механізм та заходи досягнення задекларованої мети та завдань

Даним регуляторним актом передбачається:встановити економічно обґрунтовані  ставки акцизного податку.

До цього регуляторного акту протягом місяця з дня оприлюднення будуть прийматися пропозиції щодо змісту від усіх зацікавлених осіб, після чого він буде внесений на затвердження сесії сільської ради.

Затверджений регуляторний акт та звіт відстеження результативності до нього будуть  оприлюднені.

Запропонований спосіб відповідає принципам державної регуляторної політики, а саме: доцільність, адекватність, ефективність, збалансованість, передбачуваність, а також принципу прозорості та врахування громадської думки.

Дія регуляторного акту поширюється на територію Семидубської сільської ради.

4.Альтернативи

4.1 Зберегти існуючу ситуацію. Дана альтернатива відкинута в зв'язку з тим, що порушує вимоги чинного законодавства у сфері справляння акцизного податку. Крім того, у разі не встановлення ставок акцизного податку радами акцизний  податок буде сплачуватися платниками за мінімальними ставками.

Неприйняття рішення про встановлення ставок акцизного податку спричинить втрати доходної частини  бюджету сільської ради.

4.2 Прийняття   даного   регуляторного  акту.

З веденням в дію проекту рішення «Про встановлення ставки акцизного податку від реалізації підакцизних товарів на території Семидубської сільської ради на 2022 рік» передбачається розв’язати визначену проблему в цілому. Крім того, прийняття рішення сприятиме покращенню надходжень до місцевого бюджету.

5.Обгрунтувння можливості досягнення визначених цілей у разі прийняття регуляторного акту

Регуляторний акт відповідає вимогам діючого законодавства, не потребує додаткових бюджетних витрат на його впровадження, крім витрат на оприлюднення проекту регуляторного акту та затвердженого рішення. Вплив зовнішніх факторів виключений, за винятком випадку змін законодавства України у сфері регулювання  питання, що стосується місцевих податків і зборів.

Перешкоди щодо можливого впровадження цього регуляторного акту та виконання його вимог відсутні.

Після прийняття даного регуляторного акту передбачається збільшення надходжень до місцевого бюджету.

6.Прогноз впливу на бізнес-середовище та корупцію

Прийняття даного рішення сприятиме розвитку громади та покращить наповнюваність місцевого бюджету. Запропоноване рішення не передбачає будь-якого впливу на корупцію.

7.Очікувані  результати  від  прийняття   регуляторного акта.

Аналіз  вигод  та  витрат:

Сфера інтересів ради:

Вигоди - встановлення чіткого та прозорого механізму встановлення ставок акцизного податку на території сільської ради, збільшення надходжень до місцевого бюджету, приведення нормативно - правової бази у відповідність до вимог чинного законодавства.

Витрати – витрати на оприлюднення проекту регуляторного акту та затвердженого рішення.

Сфера інтересів суб’єктів підприємницької діяльності:

Вигоди – визначення чіткого порядку ставок акцизного податку

Витрати – збільшення податкового навантаження.

Сфера інтересів громадян:

Вигоди – покращення соціального забезпечення, активізація економічного та  соціального розвитку громади.

Витрати – відсутні.

8.Строк   дії   акту

Зазначений проект регуляторного акту є загальнообов’язковим до застосування на території ради та діє на протязі 2022 року. У разі внесення змін до Податкового кодексу в частині справляння акцизного податку відповідні зміни будуть внесені до цього регуляторного акту відповідно до законодавства.

Ставки місцевих податків і зборів вступають в дію згідно чинного законодавства.

9. Показники результативності регуляторного акту

Для визначення результативності цього регуляторного акту пропонується встановити такі загальні показники:

- динаміка кількості платників;

- обсяги надходжень акцизного податку до бюджету.

Сільський голова                                    Микола КОВАЛЬЧУК