Семидубська громада
Рівненська область, Дубенський район

Щодо відшкодування шкоди внаслідок ДТП

Дата: 18.08.2020 11:01
Кількість переглядів: 1425

Фото без описуЗвичайно ж, всі ми з дитинства мріяли про власний автомобіль, як тільки побачили його. Автомобіль дає людині зовсім нове відчуття свободи пересування.

Але володіння автомобілем – це не тільки задоволення, а ще й витрати та різноманітні похідні турботи. Більш того, чим частіше автомобілів виїжджає щодня на дороги, тим більша ймовірність потрапити в дорожньо-транспортну пригоду для будь-якого учасника дорожнього руху. Навіть якщо Ви керуєте дуже вправно і суворо дотримуєтеся правил дорожнього руху – завжди знайдеться той, хто може порушити ці правила і пошкодити Ваше авто. І отримати відшкодування збитків від ДТП в такому випадку часто стає завданням, яке під силу не кожному. Як же це зробити і які є секрети і хитрощі?

На щастя, всі водії, згідно законодавства України, зобов’язані застрахувати свою цивільно-правову відповідальність на випадок, якщо шкода буде заподіяна під  час використання автомобіля. Це означає, що поліс обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності Ви зобов’язані мати тільки якщо автомобіль фактично їздить. Регламентується дане питання як правилами дорожнього руху, так і законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».

Перш за все, якщо трапилася аварія, потрібно повідомити про неї як в компанію, яка видала Вам поліс, так і в страхову компанію винуватця ДТП. Адже ми не знаємо, хто в підсумку виявиться винним за рішенням суду?

Пам’ятайте, що пропустивши три дні на повідомлення страховику, Ви ризикуєте втратити можливість виплати взагалі. Більш того, якщо потерпілий не заявить вимогу про компенсацію протягом року, то страхова також може відмовити у виплаті.

Якщо поліса обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності у винуватця ДТП немає – тоді Вам слід звертатися у Моторне (транспортне) страхове бюро України. В даному випадку саме ця організація виплачує збитки по ДТП, а потім стягує його у незастрахованого водія.

Після початкового повідомлення «про настання страхового випадку» протягом десяти робочих днів Ваш автомобіль повинні оглянути і скласти висновок щодо розміру збитків. Якщо ніхто з страхової компанії так і не з’явиться – проводьте таку оцінку збитку самі. Кошти за неї можна стягнути в суді. Теж стосується і випадків, коли співробітник страхової компанії нарахує Вам непристойно малу суму за ремонт, з якою Ви не будете згодні.

Отже, сума збитків є. Але вона часто не покривається страховкою, тому що не перевищує сто тисяч гривень (на момент написання статті). Також, за страховкою Ви недоотримаєте суму ПДВ і франшизу. Все це повинен буде платити винуватець ДТП. Але, на жаль, добровільно цього майже ніколи не відбувається.

Тепер зупинемося на головній підставі для стягнення збитків від ДТП – визначення винуватця. Як відомо, якщо сталася аварія на дорозі, значить є винний. Звичайно, буває і обопільна вина. Тоді, як правило, ніхто нікому не платить. Але ми будемо говорити про вину одного з водіїв. І часом, в суді потрібно докласти чимало зусиль, щоб довести вину опонента. Як і щоб виправдати себе. Особливо, якщо справа розглядається не в рамках Кодексу України про адміністративні правопорушення, а в кримінальному порядку. Тут уже на першому місці досвід Вашої адвоката.

На завершення зазначимо, що значна кількість людей, що потрапили в ДТП, робить велику кількість помилок, які призводять до втрати можливості отримати компенсацію збитку по ДТП. Це все відбувається, як правило, з двох причин:

• спроба самостійного проведення всієї процедури стягнення шкоди при недостатніх для цього знаннях і досвіді;

• звернення за допомогою до некваліфікованого фахівця. Адже якщо людина юрист, адвокат – це зовсім не означає, що він розбирається саме в даній категорії справ і має досвід їх позитивного вирішення.

Додатково повідомляємо, що при виникненні додаткових запитань та необхідності більш детальних роз’яснень законодавства, Ви маєте можливість зателефонувати за номерами телефонів: (03656) 2-10-08, (098) 815-07-37, (099) 938-25-83 з понеділка по п’ятницю з 9.00 год. до 18.00 год., оскільки на період запровадження карантину з метою протидії поширенню коронавірусу COVID-19 в Україні прийом громадян здійснюється в телефонному режимі. Адреса відділу «Дубенське бюро правової допомоги» для листування: м. Дубно, вул. Грушевського, 134, каб. 212, 213, електронна пошта: dubenske@legalaid.rv.ua.

Також повідомляємо, що Ви маєте можливість отримати правову консультацію, звернувшись до Єдиного контакт-центру системи безоплатної правової допомоги за безкоштовним телефоном 0 800 213 103, або інформаційно-довідкової системи консультацій за посиланням: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Анатолій Андріюк,

начальник відділу «Дубенське бюро правової допомоги» Рівненського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь