Сім’ям опікунів та піклувальників з 1 січня 2020 року буде перераховано розмір допомоги на дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Дата: 07.08.2020 09:19

22 липня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 632 «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги», якою внесено зміни до Порядку призначення і виплати державної допомоги сім’ям з дітьми, а саме  підвищено розміри державної соціальної допомоги на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування із 2 до 2,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку, а для дітей з інвалідністю – із 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.  Термін, з якого буде перераховано допомогу у збільшеному розмірі, визначено з січня 2020 року.

Максимальний розмір допомоги становить:

з 1 січня 2020 року:

-  для дітей віком до 6 років – 4 447,50 грн.; від 6 до 18 років – 5 545 грн.;

- для дітей з інвалідністю віком до 6 років –6 226,50 грн.; від 6 до 18 років -7763 грн.

з 1 липня 2020 року:

- для дітей віком до 6 років – 4647,50 грн.;  від 6 до 18 років – 5795 грн.;

- для дітей з інвалідністю віком до 6 років – 6506,50 грн.; від 6 до 18 років -8113 грн.

Поряд з цим законодавством передбачено, що у разі коли на дитину виплачуються пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги (крім державної соціальної допомоги, що виплачується на дітей з інвалідністю) розмір допомоги на дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування зменшується на суму зазначених виплат.

За додатковими роз'ясненнями щодо порядку призначення допомоги звертатися в управління праці та соціального захисту населення Дубенської райдержадміністрації  за телефоном «гарячої лінії»: (03656) 44040.