17 травня 2020 року — День пам`яті жертв політичних репресій

Дата: 15.05.2020 14:56

«Великий терор» – масштабна кампанія масових репресій громадян, що була розгорнута в СРСР у 1937–1938 рр. з ініціативи керівництва СРСР й особисто Йосипа Сталіна для ліквідації реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Наслідками комуністичного терору в Україні стало знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, руйнування традиційних ціннісних орієнтацій, поширення суспільної депресії й денаціоналізація. (за матеріалами Українського інституту національної пам'яті)

За свідченнями істориків, за період від 20-х років до кінця 80-х в Україні заарештовано півтора мільйони осіб, велику частину з яких було розстріляно, а інші відбули ув'язнення, каторгу, табори, психлікарні.

17 травня 2020 року, у неділю, в  День пам`яті жертв політичних репресій, просимо приспустити Державні Прапори України на будинках підприємств, установ, організацій, обмежити проведення розважальних заходів.